Karta książki

Skłócona z życiem. Intymna biografia Marylin Monroe

Skłócona z życiem. Intymna biografia Marylin Monroe

tytuł oryginalny:
Marilyn: The Passion and the Paradox
przekład:
Matylda Biernacka
wydawnictwo:
Pascal
ISBN:
978-83-7642-067-7
data premiery:
12-08-02
data wydania:
2012/11/21
numer wydania:
1
liczba stron:
576
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
biografie

Najpełniejsza biografia Marilyn Monroe, na którą czekali wszyscy fani, wydana specjalnie na 50. rocznicę śmierci gwiazdy!

Kim naprawdę była Norma Jeane Baker? Jaka jest prawdziwa historia jej krótkiego i bujnego życia? Czy była skrzywdzoną kobietą, która nigdy nie odnalazła szczęścia?

A może przebiegłą kokietką, która bez skrupułów wykorzystywała swoje atuty, aby zdobyć władzę i pieniądze?

Nieznane nikomu fakty z życia gwiazdy, przyjaciele, którzy przemówili po raz pierwszy. Odtajnione dokumenty odkryją najgłębiej skrywane tajemnice z życia Marilyn.

Lois Banner poświęciła wiele lat na napisanie pełnej i rzetelnej biografii Marilyn Monroe. Autorka przekonała najbliższych przyjaciół i znajomych gwiazdy, aby po latach milczenia opowiedzieli historię ikony amerykańskiego kina. Nieznane dotąd listy i zapiski po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. Fakty i szczegóły dotyczące jej tragicznego dzieciństwa, licznych małżeństw i romansów, a w końcu jej przedwczesnej śmierci nareszcie zostaną wyjawione!

Książka odkryje skrzętnie skrywane sekrety, wyjaśni spekulacje, i na nowo napisze biografię najsłynniejszej blondynki na świecie

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora