Karta książki

Testując apokalipsę

Testując apokalipsę

tytuł oryginalny:
Beta Testing the Apocalypse
przekład:
Grzegorz Ciecieląg
wydawnictwo:
Wydawnictwo Komiksowe
ISBN:
9788380691353
data premiery:
2012
data wydania:
2016/07/21
numer wydania:
1
liczba stron:
kraj autora:
Polska
język oryginalu:
angielski
kategoria:
komiks

Science-fiction, współczesna demonologia, okultystyczne teorie, opowieść o utopii i traktat architektoniczny. Testując Apokalipsę to dziesięć komiksowych esejów Toma Kaczynskiego, które nie poddają się wymogom krótkiego opisu. Kaczynski krytykuje współczesne struktury ekonomiczno-technologiczne I pokazuje jak postępująca dehumanizacja odbiera jednostkom wolność. W światach Kaczynskiego jest miejsce na marksistowskie zombie na Marsie jak i metafizyczne korki. To opowieść o świecie, który zaczynamy testować.

Tom Kaczynski to jedna z najważniejszych postaci amerykańskiej, niezależnej sceny komiksowej a Testując Apokalipsę to najbardziej reprezentatywny zbiór komiksowych opowieści stworzonych przez urodzonego w Gdańsku wizjonera.

Kaczynskiego nazywają Ballardem komiksu – w Testując Apokalipsę Kaczynski w obrazowy sposób dyskutuje nad abstrakcyjnymi ideami jak kapitalizm czy komunizm. Odsłaniając nasze uwikłanie w technologię i politykę pokazuje, że cały czas musimy negocjować naszą wolność.
Kaczynski łączy fakty socjoekonomiczne, fantasy i farsę w tej wręcz paranoidalnej krytyce nowoczesności. Efekt niepokoi ale jest też zabawną opowieścią o utracie tożsamości i konsumpcyjnym amoku – Miami Herald

 

źródło opisu: Wydawnictwo Komiksowe, 2016

źródło okładki: //www.sklep.gildia.pl/

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora