Karta książki

„Twoje listy chowam pod materacem”. Korespondencja 1971–2002

„Twoje listy chowam pod materacem”. Korespondencja 1971–2002

tytuł oryginalny:
Dina brev lägger jag under madrassen
przekład:
Anna Węgleńska
wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
ISBN:
9788310126818
data premiery:
2014
data wydania:
2015/02/18
numer wydania:
1
liczba stron:
240
kraj autora:
Szwecja
język oryginalu:
szwedzki
kategoria:
biografie / listy / dzienniki

Najdroższa Astrid, (…) przyrzekłyśmy sobie nawzajem nie pokazywać tych listów nikomu! A teraz zostaną wydane w książce. (…) Każdy będzie mógł przeczytać wszystko, co było tylko między nami. Byłoby interesujące wiedzieć, co ty o tym sądzisz. Nie masz przecież żadnej szansy ich ocenzurować ani zredagować. Teraz stanie się tak, jak mówiliśmy w szkole biblijnej w Orsa: Wszystko na światło dzienne!

Na początku lat 70. XX wieku trwała intensywna wymiana listów między Astrid a Sarą. Żadnej z nich nie przeszkadzało, że dzieliło je ponad pięćdziesiąt lat. Były dwiema “pokrewnymi duszami”, które rozmawiały o życiu, miłości i o tym, jak trudno być człowiekiem. Z czasem przerwy w korespondencji stawały się dłuższe, ale kontakt nie został zerwany aż do śmierci pisarki w 2002 roku.
Dzięki tym unikatowym listom dostrzegamy mniej znane oblicze Astrid Lindgren. Przede wszystkim jednak pokazują one, jak wielkie znaczenie ma dla młodego człowieka to, by zostać dostrzeżonym i zaakceptowanym podczas najtrudniejszych lat życia.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora