Karta książki

Ukryta siła

Ukryta siła

tytuł oryginalny:
Finding Ultra: Rejecting Middle Age, Becoming One of the World's Fittest Men, and Discovering Myself
wydawnictwo:
Galaktyka
ISBN:
978-83-7579-270-6
data premiery:
2012
data wydania:
2013/08/14
numer wydania:
1
liczba stron:
224
kraj autora:
USA
język oryginalu:
angielski
kategoria:
poradniki

Inspirująca historia będąca dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na zmiany, że możemy osiągnąć więcej, niż nam się wydaje, że w każdym z nas drzemie ukryta siła…

Osiem stopni schodów do pokonania… Rich Roll w przeddzień swoich czterdziestych urodzin przekonał się, że taka z pozoru błaha czynność może być nie lada wyzwaniem. Dwudziestokilogramowa nadwaga skutecznie utrudniała mężczyźnie podjęcie jakiegokolwiek wysiłku. Siedzący tryb życia, błędy żywieniowe, długotrwały alkoholizm z pewnością nie sprzyjały zdrowiu. Zawał serca… Tak mogła się zakończyć opowieść o życiu Richa Rolla, gdyby nie fakt, że wstrząśnięty niewydolnością swojego organizmu, postanowił oszukać kostuchę i pójść inną drogą.

Dieta roślinna zamiast dotychczasowej mięsnej i fastfoodowej oraz systematyczne, codzienne ćwiczenia w miejsce leniwego bezruchu zmieniły otyłego mężczyznę w średnim wieku w prawdziwą maszynę wytrzymałościową. A po półrocznych przygotowaniach Roll stanął do elitarnych zawodów Ultraman – 515 km współzawodnictwa w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. I dotarł do mety! Dwa lata po tym sukcesie okazało się, że Rich potrafił dokopać się do jeszcze większych pokładów własnej ukrytej siły. Wraz z przyjacielem opracowali plan EPIC5 – porwali się na pięć triatlonów na dystansie Ironmana, każdy na innej hawajskiej wyspie, a wszystkie razem w mniej niż tydzień! Książka “Ukryta siła” to fascynująca opowieść o uzyskiwaniu niezwykłych wyników sportowych, o wytrwałości, odwadze i walce z własnymi słabościami.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora