Karta książki

Wakacje

Wakacje

tytuł oryginalny:
Holiday
przekład:
Bartosz Lewandowski
wydawnictwo:
Wiatr od Morza
ISBN:
9788393665389
data premiery:
28/09/2015
data wydania:
2015/09/28
numer wydania:
1
liczba stron:
288
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura współczesna

Czytaj fragment 1 - "Wakacje"

Po bolesnym rozstaniu z żoną Edwin Fisher wybiera się na samotny urlop w nadmorskim miasteczku, które za młodu odwiedzał z rodzicami.

Zagubiony i rozchwiany emocjonalnie, próbuje znaleźć zapomnienie pośród omiatanych wiatrem uliczek, zatłoczonych plaż, ciemnych pubów i hałaśliwych lunaparków. Lśniący rozbłyskami słonecznego światła prowincjonalny kurort na wschodnim wybrzeżu Anglii zdaje się jednak wciąż zasypywać Fishera bodźcami, które każą mu wracać myślą do dzieciństwa i trudnego małżeństwa, a przypadkowe spotkanie z teściem stawia go przed perspektywą ponownej rozmowy z żoną…

Stanley Middleton, w Wielkiej Brytanii okrzyknięty „Czechowem przedmieść”, odkrywa przed czytelnikami drobne detale życia z tak wielką pieczołowitością, że – paradoksalnie – szybko zaczynają przezierać przez nie pragnienia i emocje drzemiące pod powierzchnią codzienności.

Powieść “Wakacje” to literacka przygoda najwyższej próby; niezwykle subtelna – i niepozbawiona specyficznego humoru – kronika ulotnych skojarzeń, powracających niespodziewanie wspomnień czy pozornie nieistotnych spotkań i rozmów, które popychają człowieka nieco bliżej prawdy o sobie samym.

Za powieść “Wakacje” autor otrzymał Nagrodę Bookera.

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora