Pisarz x.pl

18 maja 2020

Nagroda Wielkiego Kalibru – znamy długą listę nominowanych

18 maja poznaliśmy 17 książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. Tzw. krótką listę poznamy 22 czerwca. W tym roku, z racji obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2020 roku. W jego trakcie poznamy laureata bądź laureatkę Nagrody Wielkiego Kalibru.

22 września 2019

Pokuta – recenzja książki

„Pokuta” to już trzeci kryminał Anny Kańtoch. Tak, jak w przypadku poprzednich tytułów („Łaska” i „Wiara”) autorka osadziła akcję swojej powieści w czasach PRL-u. Ponownie na miejsce zdarzeń wybrała małe, hermetyczne miasteczko, i ponownie zaserwowała czytelnikom kawał trzymającego w napięciu i przede wszystkim świetnie napisanego kryminału.

9 września 2013

W darwinowskim świecie artystów

Tajemnicza metropolia na obcej planecie. Obca cywilizacja równocześnie podobna do naszej i zupełnie od niej odmienna, niezwykłe rytuały, zwyczaje i stosunki społeczne. A w tym wszystkim jeden z „naszych”, zaplątany w nieznaną mu rzeczywistość, próbujący dociec w czym właściwie bierze udział i poznać ten nowy świat. Znacie? To posłuchajcie.