Pisarz x.pl

6 listopada 2016

Xiegarnia odcinek 179. Wojciech Kuczok

W 179 odcinku Xięgarni o własnych snach spisanych w książce, opowiada Wojciech Kuczok, Michał Rusinek przeprowadza się do kawalerki i próbuje się w niej pomieścić, zaś Adam Woronowicz dzieli się swoją fascynacją Brunonem Schulzem. Koproducentami programu są Instytut Książki oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.

23 października 2016

Irek Grin przedstawia Bruno Schulz. Festiwal

"Polska jest takim krajem, który, wbrew pozorom, nie ma autorów światowej sławy. Mamy bardzo wielu autorów klasy światowej, natomiast światowej sławy nie. Największą sławą na świecie cieszy się Bruno Schulz. To jest postać niezwykła, nie tylko ze względu na dzieło, ale również ze względu na osobę." - o Bruno Schulz...

23 października 2016

Xiegarnia odcinek 177. Bruno Schulz Festiwal

W 177 odcinku nadawaliśmy z czeluści industrialnych wrocławskiego Grafitu. Niedawno skończył się tam Bruno Schulz. Festiwal. W Xięgarni o Schulzu opowiadają: dyrektor programowy Festiwalu Marcin Baran oraz wybitny pisarz, eseista Martin Pollack - specjalny gość Festiwalu. W swoim felietonie, bohatera odcinka, w towarzystwie Iwony Bielskiej, przedstawia Janusz Rudnicki.