9 lipca 2020

Xięgarnia z domu. Bądź panem języka, a nie jego sługą! Felieton Rudnickiego

Bożena Stachura – aktorka i Janusz Rudnicki – pisarz i felietonista Xięgarni, opowiadają m.in. o tym, czym różni się proza foniczna od prozy wizualnej.

Max i Tadeusz Cegielscy o twórczości Marka Krajewskiego. W ubiegłym roku minęło 20 lat od publikacji kryminału „Śmierć w Breslau”, również w ubiegłym roku Marek Krajewski wydał jubileuszową powieść „Dziewczyna z czterema palcami”, za którą w tym roku odebrał Nagrodę Złotego Pocisku na Warszawskim Festiwalu Kryminału. Bohaterami „Pojedynku Mistrzów”, który odbył się w ramach WFK byli: Marek Krajewski i prof. Tadeusz Cegielski. A dziś, specjalnie dla Xięgarni prof. Cegielski podsumowuje twórczość Marka Krajewskiego w rozmowie z synem Maxem.
Agata Passent rozmawia z prof. Tadeuszem Sławkiem na temat twórczości poety, pisarza, rysownika, malarza, drukarza, mistyka i prekursora romantyzmu – Williama Blake’a.  Profesor Tadeusz Sławek specjalizuje się w historii i teorii literatury angielskiej i amerykańskiej. Od lat tłumaczy prozę i poezję Blake’a, właśnie ukazała się najnowsza książka obu autorów „Wyspa na księżycu”.

Pełny 13. odcinek Xięgarni z domu znajdziecie na platformie TVN24 GO!