Najnowsze

Xięgarnia odcinek 341. Josef Škvorecký

Andrzej Jagodziński o Josefie Škvoreckim, który należał do wybitnego pokolenia powojennych pisarzy takich jak Václav Havel, Bohumil Hrabal czy Milan Kundera, którzy zdefiniowali współczesną czeską literaturę. Andrzej Sławomir Jagodziński -tłumacz literatury czeskiej i słowackiej, publicysta, dziennikarz, dyplomata. Był m.in.: dyrektorem Instytutu Polskiego w Pradze i Instytutu Polskiego w Bratysławie. Redaktor...

Reklama

Xięgarnia odcinek 269. Jakub Małecki

W 269 odcinku wystąpił Jakub Małecki. W rozmowie z Filipem Łobodzińskim opowiadał o swojej najnowszej książce pt. "Nikt nie idzie". Ponadto w programie Michał Komar i felieton o Irlandii i Brunetto Latinim oraz Daniel Passent, który opowiada o książkach, które niedawno czytał. Producentem programu jest TVN24. Producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

Xięgarnia odcinek 336. Wydanie na czas kwarantanny

W wyjątkowym czasie, gdy na świecie szaleje pandemia koronawirusa, nagraliśmy dla was odcinek specjalny Xięgarni. Nasi goście prowadzący i felietoniści zdalnie, z domu, rekomendowali książki, które warto czytać. W programie gościnnie wystąpią m.in. Wojciech Chmielarz, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski.