Najnowsze

Xięgarnia odcinek 365. Justyna Bednarek

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)", "Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?" czy "Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!" to tylko niektóre z bestselerowej serii o zagubionych skarpetach. Pierwsza z książek ukazała się w 2015 roku i została nominowana do nagrody IBBY. Z autorką cyklu Justyną Bednarek o tym, jak to się stało, że postanowiła napisać "książkę o losach skarpetek, które uciekają w świat", rozmawiała Agata Passent.

Reklama

Xięgarnia odcinek 69.

  Gościem 69. wydania Xięgarni był Andrzej Ziemiański, autor sagi fantastycznej poświęconej cesarzowej Achai.   „Kiedy byłem małym chłopcem, fantastyka oznaczała statek kosmiczny i – w zależności czy był to Rosjanin czy Amerykanin – walkę z kosmitami albo zakładanie jedynie słusznego ustroju. Dziś natomiast w ogóle nie jestem w stanie zdefiniować tego gatunku”...

Cztery zwykłe miski. Felieton Michała Rusinka

  Michał Rusinek w swym felietonie opowiadał o książce Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski” – świetnej odtrutce na konsumpcjonizm.   Koproducentami programu są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.