Najnowsze

Xięgarnia odcinek 365. Justyna Bednarek

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)", "Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?" czy "Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!" to tylko niektóre z bestselerowej serii o zagubionych skarpetach. Pierwsza z książek ukazała się w 2015 roku i została nominowana do nagrody IBBY. Z autorką cyklu Justyną Bednarek o tym, jak to się stało, że postanowiła napisać "książkę o losach skarpetek, które uciekają w świat", rozmawiała Agata Passent.

Reklama

Xięgarnia odcinek 1

  W pierwszym wydaniu „Xięgarni”: Manuela Gretkowska komentuje przypadek globalnego sukcesu „50 twarzy Greya” i opowiada o kobiecej erotyce w literaturze. Michał Komar w naszym kanonie o „Lordzie Jimie” Josepha Conrada. Michał Rusinek poleca dzieciom i dorosłym książkę „Cyrk” z niezwykłymi ilustracjami autorstwa polskich mistrzów plakatu, a Muniek Staszczyk wyjaśnia dlaczego...

Xięgarnia odcinek 181. Tadeusz Cegielski

W odcinku spiski, gilotyna i znaleziona w teatrze głowa, czyli kryminał według profesora Tadeusza Cegielskiego. Michał Rusinek o korespondencji miłosnej Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. Słowacki i Mickiewicz inaczej - lektury, które poleca Max Cegielski. Koproducentami programu są Instytut Książki oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.