25 lutego 2017
program tv

Xięgarnia odcinek 195. Szczepan Twardoch

Xięgarnia odcinek 195. Szczepan Twardoch

W 195 odcinku Xięgarni męski sport, dobre samochody i broń w rozmowie ze Szczepanem Twardochem, koń, który został senatorem czyli felieton Michała Komara oraz Renata Dancewicz opowiada o swoich odkryciach literackich.

Król Warszawy

Męska, twarda, krwawa proza, w której Szczepan Twardoch nie rezygnuje ze swojego twardego fetyszyzmu, czyli opisywania garniturów, zegarków, rodzajów broni i samochodów i pisze o prawdziwie męskim sporcie, czyli o boksie.” – tak o książce tygodnia, “Królu”, mówi, współprowadzący z Agatą Passent, Max Cegielski.

“Chciałem teraz napisać powieść taką, jaką sam chciałbym przeczytać” – tak o “Królu” mówi autor książki Szczepan Twardoch, który gościł w Xięgarni po raz trzeci.

Kontynuację wywiadu ze Szczepanem Twardochem znajdziecie tutaj.

Felieton Michała Komara

“Kaligula żył krótko, dwadzieścia dziewięć lat, władał Rzymem trzy lata i osiem miesięcy. W tym czasie popełnił wszystkie możliwe nikczemności, łajdactwa i zbrodnie, jakie człowiek z wyobraźnią może sobie wyobrazić.” O Cezarze, który mianował konia senatorem w swoim felietonie opowiada Michał Komar.

Co czyta… Renata Dancewicz?

Woody Allen po włosku, rewolucja seksualna, czasy kontrkultury w Londynie, czyli lektury i filmy, które w rozmowie z Agatą Passent poleca Renata Dancewicz.

Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.