Najnowsze

Karolina Sulej - sylwetka

Sylwetka Karoliny Sulej, która gościła w 254 odcinku Xięgarni. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

Reklama

Młoda Polska Proza. Łukasz Orbitowski

„Literatura jest dla mnie kochanką. Niestety, kapryśną i niezbyt wierną; na dodatek brzydko się starzeje. Literatura polska cierpi na brak szczerości, brak odwagi. W moim pisaniu najważniejszy jest dla mnie drugi człowiek, tak zwany inny. Ponieważ pisanie jest nużące i męczące, ja tego w ogóle nie lubię robić. Ale potrzebuję pisania, bo jak nie piszę, to się czuję gorzej. Gdyby nie literatura, byłbym bandytą” – mówi bohater piątej odsłony cyklu Młoda Polska Proza, Łukasz Orbitowski. 

Wałkowanie Ameryki

  Światowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybysze z zagranicy są obywatelami drugiej kategorii? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Inteligentni, życzliwi,...