26 lutego 2021
program tv

Xięgarnia odcinek 358. Joanna Bator

W 358 odcinku Xięgarni wystąpiła Joanna Bator, laureatka Nagrody Literackiej Nike za „Ciemno, prawie noc”. Tym razem opowiada o swojej najnowszej książce pt. „Gorzko, gorzko” (Znak, 2020).

Joanna Bator w Xięgarni

Joanna Bator z najnowszą powieścią „Gorzko, gorzko” (Znak, 2020), laureatka Nagrody Literackiej NIKE za „Ciemno prawie noc” wraca w wielkim stylu, a Max Cegielski pyta jak to się robi? „Gorzko, gorzko”, to saga rodzinna, rozpisana na cztery pokolenia, której bohaterkami są kobiety. 

Ponadto w programie

Każdy, kto chce przewidzieć przyszłość, winien obserwować zwierzęta – trzymając się przy tym rad udzielonych współczesnym i potomnym przez Posejdipposa w „Epigramach” przełożonych przez Jerzego Danielewicza. Lekturę poleca – Michał Komar. 

A Filip Łobodziński poleca nowości wydawnicze m.in.: „Złap i ukręć łeb. Szpiedzy kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli” Ron Farrow – laureat Nagrody Pulitzera (2018). Ron Farrow, to syn Mii Farrow i Woodyego Allena a rzecz dotyczy nadużyć seksualnych jakich dopuszczano się w Hollywood i nie tylko. Książka Farrowa zapoczątkowała niejako ruch #metoo, a sam Woody Allen znalazł się w gronie jej niechlubnych bohaterów. 

Cały odcinek obejrzycie na portalu TVN24 GO.