Pisarz x.pl

8 stycznia 2020

Bestsellery i Odkrycia Empiku – poznaliśmy nominowanych

Poznaliśmy nominowanych do nagród Bestsellery Empiku 2019. Jest to coroczny plebiscyt, w którym przedstawiani są twórcy, po których dzieła odbiorcy sięgali najchętniej w danym roku. Pisarze, artyści muzyczni i reżyserzy sklasyfikowani w top 5 w dziesięciu kategoriach mają szansę na Bestsellery Empiku 2019. Co najważniejsze poznaliśmy także nominowanych do nowej nagrody - Odkrycia Empiku 2019. To tytuł przyznawany przez jury obiecującym i wyróżniającym się twórcom za ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła. W jury przyznającym nagrodę w kategorii literatura znalazł się nasz prowadzący Max Cegielski!

9 kwietnia 2015

W pogoni za króliczkiem

Dominika Słowik urodziła się w 1988 roku w Jaworznie. Jest jedynaczką. Ukończyła filologię hiszpańską, przez pewien czas mieszkała w Hiszpanii, we Włoszech. Kiedy nie podróżuje, ma wyrzuty sumienia. Była wolontariuszką w Gwatemali, współorganizatorką festiwalu teatralnego i szatniarką. Nie gotuje, nie cierpi sportu, uważa, że jest patologicznie leniwa. O czym opowiada, czego...

9 marca 2015

„Chciałem być marynarzem…”

Fantazja dziecka nie ma granic. Jest jak czysta kartka, którą ono może dowolnie zamalować, nie dbając o perspektywę, równe linie, czy nie kolorowanie poza krawędzie. Dzieci chłoną każdego rodzaju opowieści, przyswajając je na swój własny sposób. Dominika Słowik, w swojej debiutanckiej książce „Atlas: Doppelganger” ukazuje czytelnikowi świat dziecięcej fantasmagorii, która wyrosła na szarym, śląskim blokowisku w  okresie transformacji.