Pisarz x.pl

17 czerwca 2020

12 edycja Conrad Festival – znamy program główny!

O wyjątkowości tegorocznej edycji Festiwalu Conrada świadczy nie tylko doborowe grono gości z całego świata, a także wielość i różnorodność dyskutowanych w jego trakcie tematów. W związku z nieprzewidywalną sytuacją pandemiczną na świecie w tym roku po raz pierwszy w historii połączymy się internetowo z autorkami i autorami, gośćmi programu głównego wydarzenia. Spotkamy się m.in. z Sigrid Nunez, Markiem Bieńczykiem, Royem Jacobsenem, Karlem-Markusem Gaussem, Magdaleną Tulli i Elif Şafak. Organizatorami Festiwalu Conrada są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Tygodnika Powszechnego.

16 września 2013

Grecka tragedia w Londynie

Elif Shafak udziela głosu tym, którzy najczęściej są go pozbawieni: kobietom, odszczepieńcom, mniejszościom, subkulturom, wszystkim Innym, z którymi problem mają nie tylko muzułmańskie państwa. Jej najnowsza powieść, „Honor”, to grecka tragedia osadzona w multikulturowym, pozbawionym trwałej tożsamości świecie.

6 czerwca 2013

Stambuł cudowny, Stambuł zagubiony

Powieściowy debiut Elif Shafak, „Sufi”, nie jest książką tak dobrą, jak entuzjastycznie przyjęte „Czarne mleko” czy „Pchli pałac”, ale dzięki niemu możemy zobaczyć, jak rodziła się największa – obok Orhana Pamuka – gwiazda literatury tureckiej.

11 kwietnia 2013

Wywiad z Elif Shafak

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego prezentujemy wywiad z Elif Shafak, autorką powieści „Sufi”, najpopularniejszą dziś turecką powieściopisarką.