Pisarz x.pl

29 stycznia 2015

Etgar Keret – wywiad

"W pisaniu jest coś z pokory - siedzisz w pokoju przed pustą stronicą, próbujesz pisać, nie opuszcza cię obawa, że ci się nie uda. Za to próżność wkracza kiedy wsiadasz do samolotu, kiedy podjeżdżają po ciebie wielkie limuzyny... Zawsze pilnowałem się, żeby nie wierzyć w to wszystko, co mówią na twój temat. Kiedy zaczniesz wierzyć w pochlebstwa to konsekwentnie musisz także uwierzyć w słowa krytyczne. W filmie "Człowiek z blizną" bohater zostaje dealerem narkotykowym. Stary dealer mówi mu: <<dam ci zawodową radę - nie bierz nigdy tego, co masz na sprzedaż>>. Według mnie to dobra rada dla dealerów narkotykowych i dla pisarzy" - mówi Etgar Keret.

17 listopada 2014

Domy Kereta

Dom Kereta to nie tylko znana instalacja artystyczna w centrum Warszawy. To każde miejsce, w którym izraelski pisarz przebywa ze swoimi najbliższymi: żoną, ojcem i synkiem Lwem. Relacjom rodzinnym na tle konfliktu izraelsko-palestyńskiego autor poświęcił swój najnowszy zbiór opowiadań „Siedem dobrych lat”.

3 stycznia 2013

Etgar Keret – wywiad

„Nie potrafię zająć takiej pozycji, z której mógłbym edukować czy prowadzić swoich czytelników” – mówi Etgar Keret. Izraelski pisarz, zamieszkujący także najmniejsze w Polsce lokum, opowiada o swych literackich mistrzach, pisarskim rozwoju, ostatnim zbiorze opowiadań i o tym, kto w jego oczach jest prawdziwym bohaterem.