Pisarz x.pl

27 listopada 2015

Grząskie piaski

Co może przekazać znajdujący się na krańcu życia, świadomy zbliżającej się śmierci, pisarz swoim czytelnikom? „Grząskie piaski” zaczynają się od mocnego akcentu – groźnego wypadku samochodowego, z którego, mimo skasowania auta, Henning Mankell wychodzi praktycznie bez szwanku. Zdarzenie ma miejsce 16 grudnia 2013 roku. Lekarz opiekujący się wówczas pisarzem...

10 lutego 2015

Ciągoty Mankella

Prawdopodobnie nie ja jedna wpadłam w pułapkę. Nazwisko Mankell włącza przyciski – kryminał, zimno, Skandynawia, zgorzkniały policjant, wciągająca akcja. A „Wspomnienia brudnego anioła” to powieść obyczajowa, wszyscy się pocą, Afryka, główna bohaterka to przypadkowa burdelmama, a zamiast ciekawej akcji dostajemy zwyczajną nudę.

12 czerwca 2014

Sztuka wybaczania

Mistrz skandynawskich kryminałów pokazał, że potrafi zaskoczyć swoich czytelników. Kojarzący się do tej pory wyłącznie z kryminałami z charakterystycznym Kurtem Wallanderem w głównej roli Mankell postanowił pokazać się z całkowicie innej strony. Jego najnowsza książka (oczywiście u nas, bo w Szwecji wydana w 2006 roku) to opowieść o emerytowanym lekarzu, który spędza resztę swego życia na odizolowanej od reszty świata wyspie.

15 lipca 2013

Afryka Mankella

„Mózg Kennedy’ego” przypomina bardziej thriller społeczno-polityczny niż klasyczny kryminał. I choć fabułę napędza zagadkowa śmierć, zbrodnia jest w istocie pretekstem do przybliżenia problemów współczesnej Afryki.

22 marca 2013

Henning Mankell – konkurs

Xiegarnia.pl wraz z e-bookowym sklepem Virtualo.pl zaprasza do udziału w konkursie. Do wygrania pięć e-booków „Mózg Kennedy'ego” Henninga Mankella. Jest to najnowszy tytuł autora. E-booki dostępne są w multiformacie EPUB+MOBI, zabezpieczone wygodnym watermarkiem.