Pisarz x.pl

9 października 2019

Opowiem ci o zbrodni 2 – recenzja

W połowie września ukazała się druga odsłona literackiego eksperymentu pod tytułem “Opowiem ci o zbrodni” – projektu literackiego, w którym czołowi polscy pisarze kryminałów opisują prawdziwe zbrodnie, których dokonano na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. W swoich opowiadaniach piszą nie tylko o samej zbrodni, ale również o tym jak przygotowywali się do zebrania materiałów na ich temat. Ich opowieści w rozszerzonej formie można posłuchać w towarzyszącym książce programie telewizyjnym o tym samym tytule.

23 października 2018

Opowiem ci o zbrodni – recenzja

Statystyki czytelnictwa w Polsce są żenująco niskie. Coraz mniej czytamy, a jeśli nawet czytamy to mało. Na dodatek wokół pojawia się coraz więcej atrakcji technologicznych, które skutecznie odciągają młodych ludzi od książek. W związku z tym na rynku od czasu do czasu pojawiają się próby połączenia dwóch światów – literatury i multimediów.

19 października 2018

Opowiem ci o zbrodni – fragment książki

17 października odbyła się premiera niecodziennego projektu – "Opowiem ci o zbrodni". Jest to antologia opowiadań napisana przez najgłośniejsze nazwiska polskiej sceny kryminałów, któremu towarzyszy program telewizyjny na stacji CI Polsat. Pisarze i pisarki – Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska – podjęli się opisania wybranych przez siebie autentycznych zbrodni, które zostały popełnione w Polsce. Dodatkowo w książce piszą o swojej pracy, zbieraniu materiałów i pracy "w terenie". Zapraszamy do przeczytania krótkiego fragmentu.

2 października 2018

Xięgarnia odcinek 267. Igor Brejdygant

W 267 odcinku Xięgarni Igor Brejdygant opowiada o tym, jak jego doświadczenia życiowe przełożyły się na "Rysę", jego najnowszą powieść. W programie również felieton Michała Komara o tajemniczym biskupie morskim. Na koniec Anna Kuczyńska i książki, które czyta. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.