Pisarz x.pl

10 kwietnia 2019

Co czyta Urszula Dudziak?

O swojej znajomości z Krzysztofem Komedą i książkach, które czyta, w 291 odcinku Xięgarni opowiadała Urszula Dudziak. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

17 marca 2019

Xięgarnia odcinek 291. Filip Zawada

Xięgarnia odcinek 291. Filip Zawada W 291 odcinku Xięgarni o rozmowa z Filipem Zawadą o pracy nad książką "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek". Ponadto w programie felieton Michała Rusinka o "Atlasie lądów niebyłych" Edwarda Brooke-Hitchinga, a o swoich ulubionych książkach opowiada Urszula Dudziak. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.  

7 grudnia 2018

Podsumowanie akcji Czytaj PL

Czytelnicza akcja, która pierwotnie miała skupić się na Polsce, objęła cały świat. 95 tysięcy – tyle książek przeczytali jej uczestnicy. Czytaj PL, największa w Polsce (i najpewniej także na świecie) akcja promująca czytelnictwo, ponownie zakończyła się wielkim sukcesem.

2 listopada 2018

Czytaj PL 2018 – wystartowała największa akcja czytelnicza w Polsce

Około 180 tysięcy – tyle książek przeczytali do tej pory uczestnicy akcji Czytaj PL. W tym roku w 500 miastach i miejscowościach pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków dostępne dla każdego. Będzie można z nich skorzystać m.in. na przystankach, w bibliotekach i instytucjach kultury. Tegorocznej edycji Czytaj PL po raz kolejny towarzyszy akcja „Upoluj swoją książkę”. Dzięki niej w promocję czytelnictwa zaangażowano uczniów, a plakaty dające dostęp do bestsellerów pojawią się w tysiącu szkół średnich! Na czytelników czekają m.in. dzieła Olgi Tokarczuk, Johna Flanagana czy Remigiusza Mroza.

27 maja 2018

Xięgarnia odcinek 254. Karolina Sulej

W 254 odcinku Xięgarni dziwności, pokonywanie własnych słabości, czyli opowieść o Coney Island i jej mieszkańcach w rozmowie z Karoliną Sulej. Ponadto rozważania nad dobrą robotą w felietonie Michała Komara oraz Magdalena Smalara i książki warte uwagi. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.