Pisarz x.pl

23 grudnia 2018

Xięgarnia odcinek 279. Marcin Wicha

Marcin Wicha W 279 odcinku specjalnym Xięgarni gościem był Marcin Wicha, autor książek "Jak przestałem kochać design" i "Rzeczy, których nie wyrzuciłem", laureat nagrody Nike, Paszportu Polityki i Nagrody im. Witolda Gombrowicza. W rozmowie z Maxem Cegielskim Marcin Wicha opowiadał o tym jaką rolę w życiu codziennym odgrywa design, o czym...

8 października 2018

Marcin Wicha laureatem Nagrody Nike 2018

Zwycięzcą 22. edycji Nagrody Nike został Marcin Wicha - jury konkursu uznało jego esej „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” za najlepszą książkę minionego roku. Najważniejsze literackie wyróżnienie w Polsce zostało wręczone podczas finałowej gali w niedzielę, 7 października br. w Warszawie. Marcin Wicha został też laureatem Nike Czytelników "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl.

14 września 2018

Marcin Wicha laureatem nagrody im. Gombrowicza

Marcin Wicha laureatem trzeciej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” (wyd. Karakter). Pozostali nominowani do Nagrody to: Grzegorz Bogdał („Floryda”, Wydawnictwo Czarne), Aleksandra Lipczak („Ludzie z Placu Słońca” Wydawnictwo Dowody na Istnienie), Adam Robiński („Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” Wydawnictwo Czarne) i Paweł Sołtys („Mikrotyki” Wydawnictwo Czarne).