Pisarz x.pl

1 października 2020

5 pisarek nominowanych do Nagrody Conrada 2020

W finale szóstej edycji Nagrody Conrada znalazło się pięć pisarek – Dorota Brauntsch, Joanna Gierak-Onoszko, Barbara Klicka, Dorota Kotas i Urszula Zajączkowska! Wyróżnienie przyznawane jest najlepszej polskiej książce debiutanckiej, wydanej w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody. Laureatkę poznamy 25 października podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ramach Conrad Festivalu w Krakowie.

29 sierpnia 2020

15. Nagroda Literacka Gdynia – laureaci

28 sierpnia odbyła się gala, podczas której poznaliśmy laureatów 15 edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Wyróżnienie przyznawane było w czterech kategoriach: esej, poezja, proza i najlepszy przekład. Wydarzenie towarzyszyło Festiwalowi Miasto Słowa, który odbywa się w Gdyni w dniach 24-30 sierpnia 2020. Wśród laureatów znalazła się Urszula Zajączkowska, która o wyróżnionej książce „Patyki, badyle” opowiadała w 331 odcinku programu.

11 lutego 2020

Xięgarnia odcinek 331. Urszula Zajączkowska

W 331 odcinku Xięgarni w roli głównej „Patyki, badyle” oraz ich badaczka i biografka Urszula Zajączkowska. Justyna Sobolewska czyta korespondencję Przybylskiego i Różewicza. Ponadto w programie, o swoich literackich inspiracjach opowiada Mateusz Pacewicz, autor scenariusza do nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało”. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.