Zabójstwo na kolację
Spotkaniu Kulturalnego Klubu Kolacyjnego towarzyszyła będzie atmosfera tajemnicy i zagadkowości, a uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w literacko-towarzyskiej grze. Przewodnikiem po kryminalnej fabule będzie pisarz Zygmunt Miłoszewski, autor nagradzanych i ekranizowanych kryminałów.
Goście wieczoru poznają w praktyce, jak w wyobraźni autora rodzi się zagadka, jak snują się tajemnicze wątki. Staną się współtwórcami trzymającej w napięciu opowieści; do nich też będzie należało rozwikłanie tajemnicy.
Spotkanie, które odbędzie się 7 lutego o godz. 19:00 w galerii Kuratorium przy ul. Siennej 43 A w Warszawie, będzie też okazją do rozmowy o tym, jak zmieniają się powieści kryminalne, ich bohaterowie, zbrodnie i ich okoliczności. Uczestnicy spróbują też odpowiedzieć na pytania, co ważnego o nas mówią współczesne kryminały i czy fabuły różnią się jeszcze od prawdziwego życia.
Zygmunt Miłoszewski zadebiutował literacko w 2004 roku opowiadaniem „Historia portfela” , nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha i opublikowanym na łamach „Polityki”. Potem związał się z Wydawnictwem W.A.B., które od tamtej pory wydaje wszystkie jego książki. W 2005 roku była to powieść grozy „Domofon”, udana próba pokazania, że blok z wielkiej płyty może straszyć lepiej niż stary cmentarz. W 2006 roku ukazała się baśń dla dzieci „Góry Żmijowe”, a rok później „Uwikłanie” – pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim. olejna „Ziarno prawdy”. Kolejna część „Ziarno prawdy” została opublikowana jesienią roku 2011, a obecnie pisarz pracuje nad ostatnim tomem trylogii.
B.S.