Spotkanie z Sylwią Chutnik już w środę
Nietypowe spotkanie z jedną z najbardziej uznanych polskich pisarek młodego pokolenia 21 maja o godzinie 19.00 w klubie Mozaika przy ulicy Puławskiej 53 w Warszawie. Poprowadzi je Juliusz Kurkiewicz, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
Dlaczego nietypowe? Po rozmowie o nowej książce autorki „W krainie czarów” odbędzie się bowiem kulturalny dancing z wódką i zakąską. Jak widać organizatorzy zadbali o to, aby goście dobrze bawili się w dniu premiery książki.
Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą sobie radzić w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie jest pełne kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe. We wspaniałym literackim stylu pisarka odkrywa przed czytelnikiem pulsujący obraz codzienności, który ani przez chwilę nie jest zwyczajny i nie przestaje zaskakiwać. Odpowiada na ważne pytania, takie jak to, kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa, stajemy się dojrzali i odpowiedzialni.
O swoich bohaterach pisze z czułością i empatią tak, jakby właśnie wysłuchała ich historii w jednej z tych warszawskich kawiarni, do których nie zaglądają modni ludzie, a herbatę pije się w szklankach. Te o powieści są jak alternatywna mapa miasta, którą poznaje się z zaciekawieniem, choć często nie bez bólu. Chutnik już wie, że nie wszystkim da się pomóc, ale każdego można spróbować zrozumieć.
ab