2 marca 2016
Marcowe zapowiedzi Marginesów
Bodo, Tove Jannson, coś dla wielbicieli Downton Abbey, opowiadania autora “Excentryków”… Prezentujemy Wam Marcowe zapowiedzi wydawnictwa Marginesy.
PREMIERA 2 marca
Anna Mieszkowska “Bodo wśród gwiazd” – autorka biografii Ireny Sendlerowej, absolwentka wydziału wiedzy o teatrze warszawskiej PWST, napisała książkę o kabarecie okresu międzywojennego. Jego historia jest opowiedziana przez postaci, które go tworzyły: Eugeniusza Bodo i innych znakomitych artystów, takich jak, Marian Hemar, Fryderyk Jarosy, Hanka Ordonówna, Loda Halama. Książkę uzupełnia bogaty materiał zdjęciowy.
Włodzimierz Kowalewski – autor zekranizowanej ostatnio powieści “Excentrycy” tym, razem w krótkiej formie – teksty zebrane w tomie “Brzydki człowiek i inne opowiadania”. Każde z opowiadań ma źródło w przeżyciach, fascynacjach, natrętnych myślach, zasłyszanych historiach.
PREMIERA 16 marca
“Listy Tove Jansson” w opracowaniu Boel Westin i Kathryn Svensson – słynna autorka Muminków przez całe życie prowadziła korespondencję ze swoimi bliskimi – rodziną, przyjaciółmi, ukochanymi, ale także z czytelnikami. Pisała o życiu codziennym, relacje z podróży , ale także opisywała swoją pracę. To poruszający dokument, ważna część historii o Tove Jansson.
Tim Johnston “W dół” – porywający thriller o sile rodzinnych więzów w obliczu tragedii związanej z zaginięciem osiemnastoletniej córki. Autor podkreśla, że nie chciał napisać typowej historii o zaginionej dziewczynie, przede wszystkim interesowało go, co dzieje się z rodziną, gdy musi poradzić sobie z traumatycznym wydarzeniem.
Elizabeth Cooke “Bramy Rutherford Park” – trzeci i ostatni tom sagi o rodzinie Cavendishów, której akcja toczy się w Anglii podczas I wojny światowej – dla wielbicieli serialu “Downton Abbey”
PREMIERA 29 marca
Mikołaj Golachowski – “Czochrałem antarktycznego słonia” – autor od ponad 20 lat bada życie zwierząt, połowę życia spędził w najzimniejszych miejscach na Ziemi – w rejonach polarnych. Zafascynowany przyrodą opisuje świat natury w Arktyce i na Antarktydzie, opowiada o życiu codziennym w ekstremalnych warunkach, ale także o pierwszych zdobywcach w tych rejonach i rdzennych plemionach.
Maeve Haran “Mając wszystko” – powieść tłumaczona na kilkadziesiąt języków, historia o dylematach, które towarzyszą każde pracującej matce, która próbuje pogodzić życie zawodowe z rodzinnym.