27 listopada 2019

Agora wyda książkę nagrodzoną National Book Award

Książka The Yellow House [“Żółty dom”] Sarah M. Broom, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora w przyszłym roku, zdobyła prestiżową nagrodę National Book Award za najlepszy reportaż.

Książka „The Yellow House” [“Żółty dom”] Sarah M. Broom, która zdobyła tegoroczną nagrodę National Book Award za najlepszy reportaż ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora w przyszłym roku! The Yellow House to poruszająca historia rodziny Broom rozpisana na sto lat. To także wciągająca opowieść o relacji pisarki do domu w Nowym Orleanie oraz opowieść o sile kobiet z Południa USA i rasie.

W laudacji jury National Book Award czytamy:

“Gdyby Żółty Dom Sarah M. Broom był po prostu oskarżeniem usankcjonowanego przez państwo terroru na wybrzeżu Zatoki Perskiej, byłoby to oszałamiającym osiągnięciem literackim. Broom pokazuje nam jednak, że taka relacja bez zapierających dech w piersiach losów rodziny i środowiska jest w najlepszym razie krucha. “Żółty Dom” wykorzystuje reportaż, historię mówioną i mądrą analizę polityczną, aby wniknąć w pokoleniowe peknięcia, jednocześnie ujawniając burzliwe dziedzictwo jednej rodziny z przedmieść wschodniego Nowego Orleanu”.

informacja prasowa