11 października 2012

Autor "Naciśnij mnie" w Polsce

Czarodziej wyobraźni, artysta, twórca wyjątkowych książek dla dzieci, m.in. światowego bestsellera „Naciśnij mnie”, Hervé Tullet przyjeżdża do Polski na zaproszenie wydawnictwa Babaryba oraz Instytutu Francuskiego. W dniach 18 – 21 października odwiedzi Warszawę, Kraków i Wrocław, gdzie spotka się z czytelnikami i poprowadzi niezwykłe warsztaty plastyczne dla dzieci.

 

„Naciśnij mnie” to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać… Do tej pory została wydana już w 25 krajach i trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”.

 

Jej autor i ilustrator, Hervé Tullet zachęca swoich czytelników do samodzielnego odkrywania świata, bujania w obłokach, uczy zachwytu nad prostymi, a zarazem genialnymi pomysłami, udowadnia, że w czasach, w których królują iPady oraz inne urządzenia cyfrowe nic nie jest lepsze od wyobraźni.

 

Warsztaty z Tulletem będą okazją do wyrażenia nieskrępowanej radości i spontaniczności. Dzieci,mmalując przy muzyce i do muzyki, będą wręcz musiały pobrudzić się farbą! Spotkania z Tulletem to zawsze niezwykłe wydarzenia, pełne zwariowanych pomysłów autora, dzięki którym – poprzez łączenie sztuki z zabawą – dzieci inspiruje się do twórczego, nieszablonowego myślenia.

 

Podczas spotkań z Tulletem będzie można zdobyć autograf autora oraz przedpremierowo kupić jego kolejną książkę „Turlututu. A kuku, to ja!”. Bohaterem tej magicznej opowieści jest tytułowy Turlututu, który zabiera dzieci oraz ich rodziców do świata wyobraźni. W książce tej, podobnie jak w „Naciśnij mnie”, Tullet zachęca czytelników do wspólnej zabawy: śpiewania, przekręcania książki, naciskania jej, krzyczenia.

 

Spotkania z Hervé Tulletem w Polsce:

18.10.2012 (czwartek) godz. 17.30 warsztaty w Centrum Nauki Kopernik Warszawa,

19.10.2012 (piątek) godz. 17.30 warsztaty w Galerii Zachęta Warszawa,

20.10.2012 (sobota) godz. 15.00 warsztaty w księgarni Czuły Barbarzyńca Kraków,

21.10.2012 (niedziela) godz. 13.00 warsztaty w Alliance Francaise Wrocław.

 

Opracowanie: B.S.