17 września 2021

Chłopak spotyka chłopaka, czyli premiera pierwszego tomu „Heartstopper”

15 września nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazała się powieść graficzna LGBTQ+ o życiu, miłości i wszystkim, co dzieje się pomiędzy. To pierwszy tom cyklu „Heartstopper”, na podstawie którego niebawem na Netflixie ukaże się serial. Seria autorstwa Alice Osman to gratka dla fanów filmu Twój Simon i książek Holly Bourne.

Prawa do serii „Heartsopper” sprzedane do 20 krajów na świecie!

Charlie i Nick poznają się w szkole. Charlie był tam prześladowany, ale wreszcie może otwarcie mówić o swojej orientacji. Nick gra w szkolnej drużynie rugby i słyszał trochę o Charliem – chłopaku, który został wyoutowany rok wcześniej – choć nigdy nie miał okazji z nim porozmawiać. 

Nick i Charlie trafiają na wspólne zajęcia i siadają w jednej ławce. Szybko stają się przyjaciółmi i wkrótce Charlie zakochuje się w Nicku, choć wydaje mu się, że nie ma najmniejszych szans. Obaj mają wspólne pasje, odwiedzają się w domach. Przyjaciele Charliego nie rozumieją: co on widzi w tym potężnym chłopaku z drużyny sportowej? Sam Nick nie do końca rozumie, co się z nim dzieje, ale czuje, że to przy Charliem może być nareszcie sobą. Wreszcie, podczas urodzinowej imprezy kolegi Nicka, dochodzi do przełomu w ich relacji. Charlie zostaje z pytaniem: co się właściwie wydarzyło i czy Nick odwzajemnia jego uczucie? 

„Heartstopper” – ośmioodcinkowy serial Netflixa

Na podstawie powieści graficznych Alice Oseman powstał ośmioodcinkowy serial produkcji Netflixa. Emisja zaplanowana jest na wiosnę 2022 roku. Choć do premiery serialu zostało jeszcze blisko pół roku, to mamy dobrą wiadomość  – kolejne tomy „Heartstopper” są już w przygotowaniu.

Alice Oseman – autorka bestsellerowego cyklu „Heartstopper”

Alice Oseman urodziła się w 1994 roku w Kent. Gdy miała 17 lat, podpisała swoją pierwszą umowę wydawniczą i napisała trzy powieści dla młodzieży. Pierwsza –  Solitaire – ukazała się w 2014 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins. Alice studiuje anglistykę na uniwersytecie w Durham i robi wszystko, by uniknąć pracy biurowej. Obecnie jest pełnoetatową pisarką i ilustratorką. Jej książki były nominowane do YA Book Prize, Inky Awards, Carnegie Medal oraz Goodreads Choice Award. Netflix rozpoczął prace nad serialem na podstawie komiksu Heartstopper. Prawa do komiksu sprzedały się do 20 krajów na całym świecie.