Reklama
4 sierpnia 2020

„Chłopi” – producenci „Twojego Vincenta” tworzą adaptację dzieła Reymonta

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli, opartego na powieści Władysława Stanisława Reymonta. Film zostanie zrealizowany w technice malarskiej, a do jego produkcji powstanie blisko 72 tysiące obrazów. Premiera filmu została zaplanowana na 2022 rok.

„Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli

Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Doroty Kobieli, autorki głośnej produkcji „Twój Vincent”, nominowanej do najważniejszych nagród filmowych na świecie, w tym do Oscara i Złotego Globa. Tym razem reżyserka bierze na warsztat „Chłopów” – powieść Władysława Stanisława Reymonta, za którą polski pisarz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Film w całości zostanie zrealizowany w technice malarskiej, a do jego produkcji powstanie blisko 72 tysiące obrazów. Co ciekawe obrazy potrzebne do stworzenia animacji będą inspirowane wielkimi dziełami takich artystów jak Aleksander Gierymski, Józef Chełmoński, Leon Wyczółkowski czy Ferdynand Ruszyczyc. Motywem przewodnim, podobnie jak w powieści, będą zmieniające się pory roku, które wyznaczają rytm życia bohaterów. Fabuła filmu będzie skupiać się wokół losów rodziny Borynów i tajemniczej Jagny.

„Chłopi” – twórcy

Za reżyserię odpowiedzialna będzie Dorota Kobiela. Podobnie, jak w przypadku „Twojego Vincenta”, producentem będzie zaś jej mąż Hugh Welchman (wspólnie z Seanem Bobbitem). Ponadto małżeństwo wspólnie napisało scenariusz filmu. W rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska, którą niedawno można było oglądać w serialu „Żmijowisko”. W „Chłopach” wystąpią również Mirosław Baka (jako Boryna), Sonia Mietelica (jako Hanka), Robert Gulaczyk (jako Antek) czy Ewa Kasprzyk (jako Dominikowa). Oprawę muzyczną stworzy raper L.U.C. (Łukasz Rostkowski). W pracy będzie inspirował się muzyką ludową. W tworzeniu ścieżki dźwiękowej będzie współpracował z Laboratorium Pieśni.

Na fanpage’u Polish Masters of Art znajdziecie kilka grafik koncepcyjnych, które pojawią się w filmie.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o nowym projekcie twórców filmu Twój Vincent – dziś jako jedni z pierwszych możemy…

Opublikowany przez Polish Masters of Art Wtorek, 4 sierpnia 2020

Chłopi. Zwiastun koncepcyjny

Na Facebooku powstała strona poświęcona produkcji, na której będą pojawiać się materiały związane z filmem. Dziś został przedstawiony zwiastun koncepcyjny. Można w zobaczyć kilka scen oraz usłyszeć muzykę L.U.C.a w wykonaniu Laboratorium Pieśni.

Chłopi – zwiastun koncepcyjny

Chłopi to najnowszy film w reżyserii Doroty Kobieli – nominowanej między innymi do Oscarów, Złotych Globów czy Nagród BAFTA. Idąc śladem jej ostatniego sukcesu – Twój Vincent, film zostanie zrealizowany z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie. Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta, a w jej sercu znajdzie się piękna, wymykająca się ciasnym ramom społecznym Jagna. Polubcie nasz profil, by śledzić informacje związane z filmem!

Opublikowany przez Chłopi Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

[KK]

 

Autorzy
Newsletter