20 września 2012

"Dziedzictwo" Katherine Webb w Polsce

600 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Wielkiej Brytanii, 300 tysięcy w Niemczech. 24 tłumaczenia. Czy polscy czytelnicy powitają “Dziedzictwo” z takim samym entuzjazmem, jak czytelnicy na Zachodzie?

 

Xiegarnia.pl objęła powieść Katherine Webb patronatem.

 

Jest surowa zima. Po śmierci babki, Erica Calcott i jej siostra Beth wracają do Storton Manor, wielkiej, imponującej rezydencji w Wiltshire, gdzie jako dziewczynki spędzały wakacje. Kiedy Erica zaczyna przeglądać rzeczy babki, nachodzi ją fala wspomnień z dzieciństwa. Myśli o Henrym, kuzynie, którego zniknięcie ze Storton rozdarło całą rodzinę. Erica postanawia odkryć, co stało się z Henrym – chce ostatecznie pozbyć się duchów przeszłości i sprawić, by Beth mogła w końcu zaznać spokoju.

 

W miarę jak Erica zagłębia się w dziejach swojej rodziny, odkrywa tajemnicę, która wiedzie ją do Ameryki przełomu wieków, do pewnej pięknej dziedziczki i jałowej, przeklętej ziemi. Kiedy przeszłość i teraźniejszość zaczynają się zbiegać, Erica i Beth muszą stawić czoła dwóm straszliwym zdradom i dziedzictwu, jakie po sobie pozostawiły.