Dziewitt-Meller, Kruhlik i Ware w cyklu #premieraonline Empiku
Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.
Jessie Ware – 13 lipca, godz. 18:00
Empik wspólnie z Universal Music Polska oraz Going. zaprasza na spotkanie zJessie Warewokół jej premierowego albumu „What’s Your Pleasure?”. Na koniec rozmowy, którą poprowadzi Gabi Drzewiecka, Jessie Ware wykona jeden utwór. Tłumaczem konsekutywnym będzie Ania Rosiak.
Uwielbiana w Polsce Jessie Ware powraca z nowym albumem „What’s Your Pleasure?”. Singlem promującym płytę jest utwór „Spotlight”. „What’s Your Pelasure?” to podziękowanie dla wszystkich fanów, którzy długo musieli czekać na premierowy materiał idolki. Nowy singiel został napisany przez Jessie oraz jej bliskich przyjaciół: Danny’ego Parkera, Shungudzo Kuyimbę oraz Jamesa Forda (który odpowiada także za produkcję i miks). Kawałek „Spotlight” to odświeżający i pozytywny powrót do energii klasycznego funku oraz dance. Z czterema nominacjami BRIT i nominacją do Mercury Prize oraz trzema albumami w top 10 UK, Jessie Ware udowodniła swój status jako jednej z najbardziej wpływowych brytyjskich artystek naszych czasów. Powracając z albumem „What’s Your Pleasure?” pełnym tanecznych utworów, Jessie zdołała uchwycić esencję nostalgii i dołożyć cegiełkę do odradzającego się ducha scen klubowych.
Bartosz Kruhlik – 15 lipca, godz. 18:00
Kolejnym gościem Empiku będzie Bartosz Kruhlik, reżyser filmu „Supernova” (Forum Film Poland/Dasan), laureat nagrody Odkrycia Empiku 2019 w kategorii Film. Rozmowę poprowadzi Artur Zaborski.
Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.
Bartosz Kruhlik został nagrodzony na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Złotymi Lwami za najlepszy debiut reżyserski. Film uzyskał cztery nominacje do Orłów, m.in. w kategorii „najlepszy film”.
Anna Dziewit-Meller – 16 lipca, godz. 18:00
Anna Dziewit-Meller porozmawia z czytelnikami o swojej najnowszej książce„Od jednego Lucypera” (Wydawnictwo Literackie). Rozmowę poprowadzi Sylwia Chutnik.
Holandia, początek XXI wieku. Katarzyna pracuje na uniwersytecie, wiodąc życie współczesnej emigrantki. Jest samodzielna, wykształcona, ma terapeutę i panią do sprzątania. Wyjeżdżała z kraju z nadzieją na europejskie standardy traktowania, karierę naukową i ucieczkę od rodziny, z której na dobrą sprawę została jej już tylko babcia. Wydaje się więc, że wszystko poszło po jej myśli… Może z wyjątkiem zaburzeń odżywania, z którymi wciąż nie może się uporać.
Śląsk, schyłek lat czterdziestych XX wieku. W chorzowskich zakładach azotowych trwa mordercza walka o realizację planu trzyletniego. W wysiłkach o przyszłość swoją i ludowej ojczyzny nie ustaje Marijka, marząca o tym, by zostać przodownicą pracy. Na jej oczach formuje się nowy świat, w którym postawna dzioucha upatruje szans na awans społeczny, wyrwanie się spod kurateli matki i szczęście u boku ukochanego Alojza. I wszystko wskazuje, że powinno się udać. Do czasu.
Śledząc historię górniczej rodziny, Anna Dziewit-Meller opowiada o mrocznych latach czterdziestych ubiegłego wieku, klasowej emancypacji i problemach, które dotykają nas dziś. Nade wszystko brutalnie szczerze i niezwykle empatycznie mówi o tym, co wciąż niesłusznie pomijane: o udziale kobiet w małej i wielkiej historii.