11 marca 2020

„Dżuma” Alberta Camusa sprzedaje się jak świeże bułeczki

W kilku dużych krajach europejskich, głównie we Francji, Włoszech i w Polsce, znacząco wzrosła sprzedaż „Dżumy” Alberta Camusa. W Polsce wydawcy mówią nawet o pięciokrotnym wzroście. Nagły przypływ popularności książki wiąże się z narastającym napięciem, związanym z pandemią koronawirusa.

Dżuma Alberta Camus na liście bestsellerów

Informację o nietypowym wzroście sprzedaży „Dżumy” przekazał mediom dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). W komunikacie mowa o wydaniu „Dżumy” w przekładzie Joanny Guze. Warto przypomnieć, że książka Camusa od lat sprzedaje się dobrze – jest bowiem nadal w spisie lektur obowiązkowych. Nikt jednak nie spodziewał się aż takiego szturmu po najpopularniejszą powieść noblisty. We Francji i Włoszech książka już zyskała tytuł bestsellera… 73 lata od premiery!

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni na listę bestsellerów trafiła również “Dżuma” w formie audiobooka oraz takie tytuły jak “Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcíi Márqueza czy “Wirusologia” – podręcznik akademicki Wydawnictwa Naukowego PWN przedstawiający najnowsze teorie dotyczące pochodzenia, ewolucji i zwalczania wirusów – informuje dystrybutor.