9 lutego 2015

Good morning, Jerusalem!

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie nie zabraknie polskiego akcentu. 

fot. Hanna Prus

fot. Hanna Prus

Targi Książki w Jerozolimie odbywają się co dwa lata.  Gościem specjalnym polskiej prezentacji będzie Janusz Głowacki. Podczas targów zostanie zaprezentowane hebrajskie wydanie jego książki „Goodnight, Dżerzi” w przekładzie Ilaya Halperna. Autor spotka się z czytelnikami zarówno na Targach w Jerozolimie, jak i w Tel Awiwie.

W Izraelu ukazały się ostatnio: „Poczta literacka” Wisławy Szymborskiej , „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego  oraz wybór wierszy Czesława Miłosza. Przy okazji tegorocznej edycji Targów zostanie wręczona Wielka Nagroda Jerozolimska, którą w tym roku otrzyma albański pisarz Ismail Kadare. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1963 roku. Ostatnim laureatem był Antonio Muñoz Molina, w roku 2007 Wielką Nagrodę Jerozolimską odebrał Leszek Kołakowski.

Targi zakończą się 12 lutego. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj.

Organizatorem polskiej prezentacji podczas Międzynarodowych Targów Książki w Jerozolimie jest Instytut Książki. Program literacki z udziałem Janusza Głowackiego został zorganizowany we współpracy z Instytutem Polskim w Tel Awiwie.

Janusz Głowacki był również gościem Xięgarni.

 

(źródło: Instytut Książki)