21 lutego 2019

Historia jutra – spotkanie Davies/Hatalska/Holland/Snyder

Z okazji 60. urodzin Wydawnictwa Znak, Wydawnictwo Znak oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na wyjątkowe spotkanie HISTORIA JUTRA — spór o pamięć, fakty i fikcję w czasach internetu z udziałem Normana Daviesa, Natalii Hatalskiej, Agnieszki Holland oraz Timothy’ego Snydera.

 

 

Droga do niewolności?

Kilka dni po polskiej premierze nowej książki Timothy’ego Snydera „Droga do niewolności” oraz tuż po berlińskiej premierze najnowszego filmu Agnieszki Holland „Obywatel Jones” autorzy razem z Normanem Daviesem oraz analityczką trendów Natalią Hatalską spierać się będą o historię jutra – o pamięć, fakty i fikcję w czasach internetu. Jedną z najważniejszych dyskusji 2019 roku poprowadzą publicystka i działaczka społeczna Dominika Kozłowska oraz dziennikarz, szef redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jacek Stawiski.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu m.in. najnowszej książki Timothy’ego Snydera. Mamy również nadzieję, że uda się zdradzić datę tegorocznej premiery monumentalnej autobiografii profesora Daviesa.

Bezpłatne wejściówki

Bezpłatne wejściówki na spotkanie w audytorium będą dostępne w kasach Muzeum oraz internetowym systemie sprzedaży www.bilety.polin.pl od piątku 1 marca, od godziny 12.00. Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Streaming będzie dostępny w dwóch sąsiednich salach (bez konieczności rezerwacji). Wejście możliwe pod warunkiem dostępnych wolnych miejsc siedzących. Spotkanie będzie można śledzić przez internet na www.facebook.com/WydawnictwoZnak.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o przybycie co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem spotkania, co zagwarantuje Państwu miejsce siedzące i udział w wydarzeniu.

Czas: środa, 6 marca 2019, godz. 18.00
Miejsce: ul. Anielewicza 6, Warszawa

Spotkanie będzie retransmitowane przez TVN24.