4 października 2013

Kampania „Niektórzy lubią poezję” powraca

Niektórzy lubią poezjęRusza kolejny etap kampanii „Niektórzy lubią poezję”, realizowanej przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Spoty będzie można zobaczyć na antenie TVN24, TVN Style i w sieci księgarni Empik. Xiegarnia.pl jest jednym z partnerów kampanii.

 

W jesiennej odsłonie akcji ambasadorzy kampanii: Anna Komorowska, Magdalena Cielecka, Anna Maria Jopek, Tomasz Majewski, Wojciech Waglewski i Michał Rusinek pojawią się w spotach telewizyjnych TVN24 i TVN Style oraz na citylightach w Warszawie i Krakowie, a także na plakatach w metrze warszawskim. W sieci księgarni Empik wyświetlane będą spoty promujące kampanię.

 

Akcja „Niektórzy lubią poezję” realizowana jest od maja tego roku. Ma ona na celu nie tylko zachęcać do czytania wierszy, lecz także pokazać, że miłość do poezji łączy osoby różnych pokoleń i profesji. Poprzez zaangażowanie w naszą akcję ludzi kultury czy po prostu autorytetów młodzieży, niezwiązanych ściśle ze światem literatury, a więc m.in. muzyków, dziennikarzy, aktorów, Fundacja pragnie pokazać, że czytanie poezji nie jest hobby elitarnym, że może ona fascynować każdego.

 

Do tej pory w ramach kampanii emitowane były spoty, w których ambasadorzy akcji słowami z wiersza Wisławy Szymborskiej zachęcali do czytania poezji.

 

Do współpracy przy kampanii zaangażowały się duże media, między innymi TVN24, III Program Polskiego Radia i “Gazeta Wyborcza”.

 

Zapraszamy także na stronę Fundacji.