12 października 2012

Małgorzata Braunek – wideo tylko w xiegarnia.pl!

Jest u szczytu sławy, jest ikoną polskiego kina. Ale życie ją rozczarowuje. Postanawia więc wyruszyć do Indii i Tybetu. Tam spotyka Dalajlamę. Odkrycie buddyzmu okazuje się najlepszą drogą do poznania siebie. W końcu zostaje nauczycielką zen. Po latach nieoczekiwanie wraca na ekrany. Dlaczego i czy wbrew sobie? Tylko nam Wydawnictwo Znak udostępniło materiały na temat książki Małgorzaty Braunek “Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko”.

 

 

Książka „Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko” to zapis rozmów Artura Cieślara z Małgorzatą Braunek. Aktorka z poczuciem humoru i dystansem opowiada o tym, jak widzi i pamięta własne życie, jaki był świat jej dzieciństwa, pierwsze ważne wybory, decyzje, miłości, macierzyństwo… Wreszcie droga do upragnionego zawodu – aktorstwa – i porzucenie go. Braunek u szczytu sławy zrezygnowała z dalszej kariery filmowej, by szukać odpowiedzi na dręczące ją pytanie: „kim jestem?” I tak odnalazła swoją drogę – medytację i buddyzm zen.

 

Jak potoczyły się losy buddyjskiej mistrzyni? Dlaczego wróciła na ekrany i jak dzisiaj rozumie aktorstwo? Czy czuje się szczęśliwa i spełniona w codzienności? O tym i wielu innych aspektach życia opowiada w opublikowanej przez Wydawnictwo Znak książce.

 

Więcej o pracy nad publikacją można dowiedzieć się z ust samych autorów w naszym dziale wideo.