24 października 2014

Michał Rusinek i Agata Buzek zapraszają na galę Nagrody Szymborskiej

Uroczysta gala Nagrody im. Wisławy Szymborskiej już jutro. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć w TVN24 w sobotę o 20.00. A już w niedzielę „Xięgarnię” odwiedzi laureat Nagrody.

Na galę zapraszają aktorka Agata Buzek i Michał Rusinek, prezes Fundacji im. Wisławy Szymborskiej:

Kapituła pod przewodnictwem Adama Pomorskiego spośród 169 książek wybrała 5 nominowanych: „Echa” Wojciecha Bonowicza, „Języki obce” Jacka Dehnela, „W innych okolicznościach” Mariusza Grzebalskiego, „Zapisane” Julii Hartwig oraz „Pulsary” Michała Sobola.

Czego będzie można się dowiedzieć podczas gali? Choćby tego, jaka jest różnica między poetą a pisarzem. W ubiegłym roku uhonorowano dwójkę młodych poetów – Łukasza Jarosza i Krystynę Dąbrowską. Kto sięgnie po laur w tegorocznej edycji?

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej została powołana na mocy testamentu Noblistki, jej celem jest promocja poezji, nagradzanie najlepszych twórców i przyciąganie uwagi czytelników, którzy zapomnieli o nieoczywistym sposobie komunikowania, jakim jest język poetycki. Laureat otrzymuje statuetkę oraz 200 tysięcy złotych. Serdecznie zapraszamy – wraz z Michałem Rusinkiem i Agatą Buzek – przed telewizory w sobotę o 20.00 do TVN24.