29 lipca 2015

Miliony to nie ich wina!

Prezentujemy listę szesnastu najlepiej zarabiających pisarzy 2015 roku!

James Patterson

James Patterson

Na pierwszym miejscu znalazł się James Patterson, autor powieści kryminalnych, który należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych autorów amerykańskich; obok książek Dana Browna, Johna Grishama i Stephena Kinga jego powieści najczęściej pojawiają się na światowych listach bestsellerów. Początkowo pracował w przedsiębiorstwie reklamowym. Sławę przyniósł mu wydany w 1993 roku thriller „Along Came the Spider” z Morganem Freemanem w roli głównej.

Miejsce drugie zajął John Green, amerykański pisarz gatunku young-adult fiction i video blogger (vlogger). W  2012 jego powieść „Gwiazd naszych wina” osiągnęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa.

Trzecie miejsce przyznano Veronice Roth. Jej zarobki szacuje się na 25 milionów dolarów, na co niemały wpływ miały ekranizacje dwóch pierwszych tomów trylogii „Niezgodna” . Również trzecią pozycje zajęła Danielle Steel.

Zestawienie najlepiej zarabiających pisarzy opublikował Magazyn  „Forbes”. Pod uwagę wzięto sprzedaż książek drukowanych, e-booków, audiobooków, zyski pochodzące z praw do filmów i telewizyjnych seriali. Zestawienie dotyczy okresu od czerwca 2014 do czerwca 2015 roku.

Pełną listę najlepiej zarabiających pisarzy przedstawiamy poniżej:

Green_Gwiazd1. James Patterson – 89 milionów $
2. John Green – 26 milionów $
3. Veronica Roth – 25 milionów $
Danielle Steel – 25 milionów $
4. Jeff Kinney – 23 milionów $
5. Janet Evanovich – 21 milionów $
6. Stephen King – 19 milionów $
J.K.Rowling – 19 milionów $
7. Nora Roberts – 18 milionów $
8. John Grisham – 14 milionów $
9. Dan Brown – 13 milionów $
Suzanne Collins – 13 milionów $
Gillian Flynn – 13 milionów $
Rick Riordan – 13 milionów $
10. E.L. James – 12 milionów $
George R.R. Martin – 12 milionów $