1 września 2015

Następcy Teresy Torańskiej

Wystartowała trzecia edycja Nagrody im. Teresy Torańskiej.

konkurs im. Teresy Torańskiej

Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: za najlepszy materiał dziennikarski (wywiad/reportaż), najlepszą książkę z obszaru literatury faktu, stypendium dla młodego autora oraz za działalność publiczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 30. września br.

Misją konkursu Nagroda „Newsweeka” imienia Teresy Torańskiej jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich. Jego patronem jest Teresa Torańska, wybitna dziennikarka, reporterka i pisarka, autorka bestsellera „Oni”.

Wyróżnienia zostaną przyznane w kategoriach: najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu; najlepsza książka z zakresu literatury faktu; za działalność społeczną oraz, w formie stypendium, młodym debiutującym dziennikarzom. Podstawą udziału w konkursie jest nadesłanie swojej pracy, która ukazała się w okresie od 1.10.2014 – 30.09.2015. Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.

W jury konkursu, wzorem poprzednich edycji, zasiadają: Tomasz Lis, Leszek Sankowski, Jerzy Koźmiński, prof. dr hab. Leszek Balcerowicz, Piotr Paziński, Krystyna Kofta, Maria Zmarz-Koczanowicz, prof. dr hab. Magdalena Fikus, Herbert Wirth, Stefan Bratkowski, Artur Domosławski.

W gronie dotychczasowych laureatów Nagrody znaleźli się: Edyta Krześniak nagrodzona za reportaż „Afera Antybiotykowa” opublikowany w programie telewizji TVN „Uwaga!”; Małgorzata Kozera, autorka filmu „Był bunt” wyemitowanego w TVP Kultura; Małgorzata Rejmer nagrodzona za książkę „Bukareszt. Kurz i krew”; Alexandra Richie za książkę „Warszawa 1944. Tragiczne powstanie”; Prof. Jerzy Stępień oraz ksiądz Jan Kaczkowski – uhonorowani za działalność społeczną; Bartłomiej Pograniczny i Kalina Błażejowska nagrodzeni stypendium dla debiutantów.

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 22 listopada podczas uroczystej gali w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.