21 listopada 2018

NOWA Księgarnia w Krakowie!

Po uroczystej inauguracji działania nowego punktu informacji i miejsca spotkań w Nowej Hucie przyszedł czas na kolejne nowe otwarcie – tym razem NOWEJ Księgarni, która mieścić się będzie właśnie w punkcie Zgody 7. W księgarni czytelnicy znajdą szeroką ofertę książek dla dzieci, literaturę współczesną, komiksy, albumy, reportaże, kryminały i powieści obyczajowe, jak również będą mogli wziąć udział z warsztatach czy spotkaniach autorskich. Na otwarcie księgarni zapraszamy w czwartek 22 listopada o godzinie 13.00. Operatorami NOWEJ będą znani aktywiści z Nowej Huty Agnieszka i Jacek Dargiewiczowie – założyciele Fundacji Faktor Kultura, właściciele popularnego nowohuckiego Klubu Kombinator.

W NOWEJ wszyscy wielbiciele dobrej literatury znajdą przestrzeń spotkań – rozmów, warsztatów, wymiany myśli i inspiracji. W księgarni stale dostępne będzie miejsce do przesiadywania, spędzania czasu, coworkingu, czytania, odrabiania lekcji czy cichej pracy, jak i do swobodnych rozmów, nie tylko o literaturze. Operatorzy zarówno Zgody 7, jak i samej księgarni gorąco liczą na to, że miejsca te zapewnią wystarczająco dużo powodów, by jak najczęściej je odwiedzać, a NOWA stanie się ulubioną księgarnią Nowohucian.

Już w dniu otwarcia księgarni zapraszamy na pierwsze spotkanie: o godzinie 17:00 z czytelnikami spotka się Edyta Świętek, autorka sagi o losach nowohuckiej rodziny Szymczaków. Przez kolejne cztery dni w NOWEJ odbywać się będą kolejne spotkania i warsztaty: 23 listopada (piątek) o godzinie 18.00 Michał Zabłocki opowie o swoim tomiku poezji Janowska poświęconemu Alinie Janowskiej, w sobotę 24 listopada o 11.00 Dagmara Czyż poprowadzi warsztaty tworzenia zakładek do książek, a w niedzielę 25 listopada o 10.00 odbędzie się premiera drugiej płyty zespołu Czereśnie. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Zapraszamy do NOWEJ księgarni – miejsca wypełnionego dobrym słowem.