7 listopada 2020

Nowy sezon „Opowiem ci o zbrodni” już na Storytel

Najlepsi polscy autorzy kryminalni już po raz trzeci sięgnęli po akta morderstw, które wydarzyły się w Polsce i wstrząsnęły opinią publiczną. Projekt „Opowiem ci o zbrodni” to nie tylko książka, ale też seria audiobooków Storytel czytanych głosami znanych aktorów i produkcja telewizji Crime+Investigation Polsat. Posłuchaj tego, czego nie zobaczysz…

Trzeci sezon „Opowiem ci o zbrodni”

W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” usłyszymy wstrząsające historie prawdziwych zbrodni, którym po latach przyjrzeli się Katarzyna Bonda, Bogdan Lach, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska i Robert Małecki, który debiutuje w projekcie.

Wszystkich autorów, podobnie jak przy okazji poprzednich sezonów, zobaczymy na ekranie telewizyjnym w produkcji telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat, a rozszerzone wersje wciągających historii będą publikowane co tydzień w piątek, aż do 18. grudnia, na platformie Storytel. W mroczne zakamarki prawdziwych zbrodni wprowadzą nas głosy Olgi Bołądź, Mariusza Bonaszewskiego, Magdaleny Popławskiej, Edyty Olszówki, Roberta Gonery, Marcina Perchucia i Piotra Grabowskiego. Premierze nowego sezonu, tak jak w poprzednich latach, towarzyszy publikacja zbioru opowiadań wydana nakładem Skarpy Warszawskiej.

Daj się wciągnąć tajemnicy true crime

Historie o prawdziwych zbrodniach zdobywają coraz większe rzesze fanów. Podobnie jak w kryminałach, w true crime wciąga nas tajemnica i próba zrozumienia mrocznej rzeczywistości. W końcu zło czai się za rogiem, a opisywane rzeczy dzieją się na co dzień…

„Opowiem ci o zbrodni” to idealna propozycja na jesienne wieczory dla wszystkich miłośników gatunku „true crime”. Wśród spraw poruszanych w najnowszym sezonie znalazła się m.in. przerażająca zbrodnia seryjnego „Władcy Much” z Katowic, sprawa zabójstwa dwunastoletniego ministranta z Poznania, tajemnicze zaginięcie dziennikarki z Grudziądza oraz sprawa potrójnego zabójstwa prowadzącej agroturystykę kobiety i jej dwóch córek z Mielna, której sprawcy do dziś pozostają nieuchwytni.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni”

Nowe odcinki serii audio “Opowiem ci o zbrodni” będą publikowane w piątki, od 6 listopada o godz. 8:00 na platformie Storytel. Premierom będą towarzyszyć kolejne odcinki w telewizji Crime+Investigation Polsat, w piątki o godz. 22:00.

„Opowiem ci o zbrodni” w Storytel

Odc. 1 | Premiera 6 listopada – “Miłość” czyta: Magdalena Popławska

Wojciech Chmielarz kolejny raz trafia na historię, w której sprawczynią zbrodni jest kobieta. Tym razem bada sprawę Iwony, która pragnąc nowego życia dla siebie, odbiera je komuś innemu.

Odc. 2 | Premiera 13 listopada – “Z zimną krwią” czyta: Edyta Olszówka

Katarzyna Bonda oraz profiler Bogdan Lach opowiedzą historię makabrycznego odkrycia. Osiemnastoletni Daniel znajduje ciało swojej zamordowanej babci w jej splądrowanym mieszkaniu. Wszystkie poszlaki wskazują na trzech podejrzanych, ale czy faktycznie to oni popełnili zbrodnię?

Odc. 3 | Premiera 20 listopada – “Zimny dreszcz” czyta: Robert Gonera

Robert Małecki ujawnia kulisy tajemniczego zaginięcia lokalnej dziennikarki z Grudziądza. Jej syn utrzymuje, że za zaginięciem stoi mąż kobiety.

Odc. 4 | Premiera 27 listopada – “Drugi z grzechów głównych” czyta: Marcin Perchuć

Max Czornyj opowie historię pary majętnych emerytowanych stomatologów z Opola Lubelskiego, których stan zdrowia wymusza zatrudnienie opiekuna. Latem 1991 roku cała trójka zostaje zamordowana w mieszkaniu lekarzy.

Odc. 5 | Premiera 4 grudnia – “Nielat” czyta: Olga Bołądź

Joanna Opiat Bojarska mierzy się z historią z 1997 roku. Dwaj nastoletni ministranci, Michał i Paweł wracają z parafialnej imprezy andrzejkowej do domu Pawła. Michał nie wraca do swojego domu na noc. Mama chłopca z policją i jego kolegami rozpoczynają poszukiwania – ciało chłopca znajdują po czterech dniach w śmietniku tuż obok domu Pawła.

Odc. 6 | Premiera 11 grudnia – „Purgatorium” czyta: Piotr Grabowski

Igor Brejdygant zagłębia się w sprawę potrójnego morderstwa. Mężczyzna powiadamia policję o zaginięciu rodziny – dwóch córek oraz żony, z którą od dwóch lat był w separacji. Służby zatrzymują go oraz dwie inne osoby. Ciała kobiet zostają znalezione na polu w marcu następnego roku.

Odc. 7 | Premiera 18 grudnia – “Domator” czyta: Mariusz Bonaszewski

Małgorzata i Michał Kuźmińscy starają się zrozumieć, co czai się w meandrach mrocznego umysłu mordercy. Opowiedzą o makabrycznym odkryciu w pewnej kawalerce w Katowicach, za które sprawca odpowie potrójną karą śmierci.