27 lipca 2020

Plener Literacki w Gdyni 2020

W imieniu Miasta Gdyni i Fundacji Historia i Kultura serdecznie zapraszamy do udziału w letnim Plenerze Literackim. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Zapraszamy od 31 lipca do 2 sierpnia!

 

Plener Literacki w Gdyni 2020

Plener Literacki w Gdyni to świetna okazja, by spędzić część wakacyjnego czasu w towarzystwie znakomitych autorów i ciekawych książek. W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wiele okazji, by spotkać się na żywo, z tym większą radością zapraszamy do uczestnictwa w trzydniowym Plenerze z udziałem pisarzy
i wydawców, zorganizowanym z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Plener Literacki w Gdyni 2020: goście

Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami. Na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w niedzielę także w Muszli Koncertowej, będzie można spotkać się m.in. z Łukaszem Orbitowskim, prof. Jerzym Bralczykiem i prof. Lucyną Kirwil, Jakubem Ćwiekiem, Niną Majewską-Brown, Tomaszem Organkiem, Barbarą Kosmowską, Ziemowitem Szczerkiem, Marcinem Kąckim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Maciejem Siembiedą, Jakubem Szamałkiem, Adrianną Trzepiotą, Stefanem Szczepłkiem, Aleksandrą Tyl, Iwoną Kienzler, Małgorzatą Starostą oraz Iwoną Partyką.

Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Plener Literacki w Gdyni 2020 – Pełny program

W Gdyni nie zabraknie uznanych wydawców. Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują m.in.: Akapit Press, Kameleon, Sonia Draga, Debit, Vectra, Wydawnictwo MG, Bellona, Albatros, Wydawnictwo Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Afera, Czarne, Karakter, Wielka Litera, Świat Książki, Magia Słowa/Solis, Claroscuro, Insignis, Fabryka Słów, Olesiejuk, Grupa Helion, Powergraph, Świadomi Wydawcy, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Jedność, Novae Res, Literatura Inspiruje, Timof Comics, Buka, Format, Tako, Albus, DrugaNoga, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę na stoisku Nagrody. Można się tam będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Lista wystawców

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia, a organizatorem wykonawczym Fundacja Historia i Kultura – organizator Targów Książki Historycznej. Patronem Pleneru jest Trojmiasto.pl.

Plener Literacki w Gdyni, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 31 lipca – 2 sierpnia 2020 r.

Godziny otwarcia:

  • w piątek w godz. 12.00-19.00,
  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Wydarzenie na FB

Strona Pleneru