18 czerwca 2020

Pokora – nowa powieść Szczepana Twardocha

17 czerwca Wydawnictwo Literackie zapowiedziało premierę najnowszej powieści Szczepana Twardocha pt. „Pokora”. Książka ukaże się 16 września. 

16 września ukaże się najnowsza powieść Szczepana Twardocha pt. „Pokora”. Na razie Wydawnictwo Literackie zdradziło tytuł, okładkę i krótką notkę o książce. Autorem oprawy graficznej książki jest Rafał Kucharczuk.

Spieszymy donieść, że Szczepan Twardoch napisał powieść, której tytuł to „Pokora”. Więcej szczegółów jutro. Okładkę zaprojektował Rafał Kucharczuk, a my wydamy ją u progu jesieni.

Opublikowany przez Wydawnictwo Literackie Środa, 17 czerwca 2020

Pokora – nota Szczepana Twardocha opublikowana na Facebooku.

„Pokora” opowiada o władzy i uległości, o cenie jaką płaci się walcząc o własną godność, opowiada o wojnie i o następującej po niej rewolucji na ulicach Berlina i Górnego Śląska, o klasowych niepokojach i o erotycznym napięciu w czasach płynnej, rozedrganej rzeczywistości. Akcja „Pokory” dzieje się sto lat temu, zacząłem ją pisać w kwietniu 2019 roku, a jednak wydaje mi się, że jest to powieść właśnie na takie czasy, w jakich przyszło nam żyć.”

Pokora – opis wydawcy

Pożądanie. Władza. Uległość. Co stracisz walcząc o godność. Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości.

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe.

“Pokora” to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.