22 czerwca 2020

Poznaliśmy 7 finalistów Nagrody Wielkiego Kalibru

W ścisłym finale Nagrody Wielkiego Kalibru 2020 znaleźli się Tomasz Duszyński, Marta Guzowska, Koosby, Robert Małecki, Jędrzej Pasierski, Jakub Szmałek i Ida Żmijewska – tak podaje Kapituła Nagrody. Laureatka bądź laureatkę poznamy podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu.

Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów – pisarka, dr Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska i Grzegorz Sowula przekazała mediom informację o finalistach tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru. Tradycyjnie na liście znalazło się siedem książek, które walczą o nagrodę.

Nagroda Wielkiego Kalibru – finaliści:

1. Tomasz Duszyński, „Toksyczni” (SQN)

2. Marta Guzowska, „Raj” (Wydawnictwo Marginesy)

3. Koosby – Michał Kuzborski, „Paradoks kłamcy” (Black Turtle)

4. Robert Małecki, „Wada” (Czwarta Strona)

5. Jędrzej Pasierski – autor, „Roztopy” (Czarne)

6. Jakub Szamałek, „Cokolwiek wybierzesz” (Wydawnictwo W.A.B.)

cokolwiek wybierzesz nagroda wielkiego kalibru

7. Ida Żmiejewska, „Warszawianka” (Skarpa Warszawska)

Laureata bądź laureatkę poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 7 listopada 2020 roku we Wrocławiu. Zwycięzca otrzyma charakterystyczną statuetkę oraz czek w wysokości 25 000 zł ufundowany przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 4-8 listopada. Data uległa zmianie w wyniku obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Organizatorzy intensywnie pracują nad przygotowaniem programu – niebawem opublikują go na profilu wydarzenia na Facebooku.