9 października 2012

"Szybki Cash" w kinach

Film “Szybki Cash”, ekranizacja bestsellerowej powieści Jensa Lapidusa w reżyserii Daniela Espinosy, po niemal trzech latach od światowej premiery wszedł na ekrany polskich kin. W Szwecji thriller, którego akcja rozgrywa się głównie w Sztokholmie, głównie w środowisku imigracyjnym, okazał się wielkim kasowym hitem.

 

 

Nocny Sztokholm widziany oczyma trzech przybyszów ma – tak jak oni sami – różne twarze. Serb Mrado dostrzega w nim sieć klubów, w których wymusza haracze, starając się od czasu do czasu być wzorowym ojcem dla córki. Szwed JW imprezuje z rówieśnikami z wyższych sfer, ale sam jest studentem z prowincji dorabiającym jako taksówkarz. Zaczyna więc handlować narkotykami. Z kolei Chilijczyk Jorge po brawurowej ucieczce z więzienia zmienia wygląd, a miasto staje się dla niego wrogiem.

 

Jens Lapidus to szwedzki autor kryminałów. Z wykształcenia prawnik, w 2006 roku zadebiutował powieścią “Szybki cash”, która jest pierwszą częścią planowanej trylogii. Dwa lata później ukazała się się kolejna pozycja w cyklu, “Zimna stal”.

 

Źródło: materiały prasowe

Opracowanie: B.S.