7 października 2014

„Więcej niż widać” – spotkanie z Chrisem Niedenthalem

Niedenthal_Chris_Wybrane_fotografie 1973-1989„Tak jak najlepiej piszą ci, co potrafią napisać więcej niż wiedzą, tak też najlepiej fotografują ci, którzy uwieczniają więcej niż widzą.” […] Tak napisał we wstępie do nowego albumu „Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973-1989” Jerzy Pilch. W najbliższy czwartek, 9 października, o godz. 18:00 wielbiciele jednego z najbardziej znanych fotoreporterów w Europie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu promującym jego nowy album. 

„Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973-1989” to książka-galeria. Autor najsłynniejszych zdjęć z dwóch ostatnich dekad PRL, oprócz polskiej rzeczywistości, przedstawia wybrane kadry z Czechosłowacji, Bułgarii, NRD, Rumunii, Jugosławii, Węgier i Związku Radzieckiego.

O albumie Niedenthala pisał na naszych łamach Filip Springer: „Książka Niedenthala to doskonałe antidotum na bezkrytyczny sentyment za PRL-em” (czytaj więcej).

Rozmowę we foyer Teatru Studio (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad, wejście od Marszałkowskiej) poprowadzi Paulina Reiter, redaktor naczelna „Wysokich obcasów”.