25 września 2019

Wrocław: powstaje mural Marka Krajewskiego

We Wrocławiu przy ulicy Jedności Narodowej 42/44a powstaje mural z podobiznami Marka Krajewskiego oraz bohaterów jego kultowych książek. Mural powstaje z okazji jubileuszu dwudziestu lat pracy artystycznej pisarza oraz premiery jego nowej książki „Mock. Golem”.

Mural Marka Krajewskiego

Uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego Markowi Krajewskiemu odbędzie się 2 października o godzinie 12.00. W oficjalnym odsłonięciu weźmie udział sam pisarz! Powstanie muralu to wspólna inicjatywa miasta Wrocławia oraz Wydawnictwa Znak. Grafikę zaprojektował Michał Pawłowski, natomiast na ścianie w dużym formacie wykonają ją grupa NieTak i Łukasz Zasadni. Partnerami projektu są: Wrocław – miasto spotkań BNP Paribas Sigma Coatings – sponsor farb elewacyjnych Malowanie Artystyczne, grupa NieTak i jej koordynator, pan Łukasz Zasadni – wykonawca muralu.

„Mock. Golem” – premiera 16 października

16 października do księgarni w całej Polsce trafi nowa książka Marka Krajewskiego pt. „Mock. Golem”. Będzie to dziesiąta powieść poświęcona bezpośrednio postaci Eberharda Mocka.

Opis książki:

Breslau, 1920. W mieście pojawia się sekta „mesjaszy”, którzy na ulicach wpadają w taneczny trans. Przewodzi im cyniczny dwulicowy guru Theodor Jauch – „tańczący Jan Chrzciciel”, który umiejętnie podsyca tlący się w mieście antysemityzm. Wkrótce on sam stanie się narzędziem w rękach spiskowców, którzy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Eberhard Mock zmaga się z najstraszniejszym ze swoich demonów – demonem alkoholizmu. Każdego dnia walczy z samym sobą i próbuje rozwikłać mroczną tajemnicę zaginięcia małej Rosemarie. Wie, że jeśli odnajdzie dziewczynkę, raz na zawsze wyrwie się ze szponów nałogu. By tego dokonać, podejmuje się wykonania niebezpiecznego zlecenia. Jeszcze nie wie, że każdy jego ruch śledzi tajne sprzysiężenie.

Krok za krokiem Mock zbliża się do rozwiązania zagadki i poznaje coraz bardziej przerażające strony natury ludzkiej.

Wkrótce odkryje, kto jest jego przyjacielem, a kto wrogiem.
Wkrótce zmieni się w budzącą litość i przerażenie kreaturę.
Wkrótce spotka zło, o którego istnieniu nawet nie śnił.

źródło: www.wydawnictwoznak.pl

autorami zdjęć wyróżniających jest Michał J. Gadek