20 marca 2020

Xięgarnia – odcinek specjalny

W tym wyjątkowym czasie, najbliższy odcinek specjalny Xięgarni zostanie wyemitowany w sobotę o godzinie 21.30. W programie gościnnie wystąpią m.in. Wojciech Chmielarz, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski.

Xięgarnia odcinek specjalny

21 marca o godzinie 21.30 zostanie wyemitowany odcinek specjalny Xięgarni. Z powodu kwarantanny wywołanej epidemią koronawirusa, postanowiliśmy nagrać dla Państwa wyjątkowy odcinek, w którym nasi goście specjalni opowiedzą o książkach, po które warto w tym czasie sięgnąć. W programie wystąpią między innymi Justyna Sobolewska, Maciej Stuhr, Wojciech Chmielarz, Joanna Olech i Wiktor Zborowski.

Gdy wielu z nas pracuje zdalnie

„Gdy wielu z nas pracuje zdalnie lub po prostu pozostało w domach, a aktywnie pracują tylko niezbędne służby – zdrowia, komunalne, porządkowe itp. – może się wydawać, że dla funkcjonowania kraju cała reszta nie jest niezbędna. Błąd. Także w czasach nienormalnych jak obecne potrzebni są wszyscy, którzy tworzą normalność. Dziś pracujące służby są jak aparatura podtrzymująca organizm człowieka – ale ona nas nie definiuje jako ludzi. Sztuka słowa, dźwięku, ruchu, obrazu – jest równie niezbędna, by zadawać pytania o kwestie etyczne i o to, kim jesteśmy. Zaniedbanie, zaniechanie kultury także dziś byłoby szkodliwe. Nie mówię o ratowaniu róż, gdy płoną lasy. Mówię o ratowaniu lasu, który płonie szybko, a odrasta powoli. Kultura jest naszym lasem.” – pisze w swoim poście na Facebooku nasz prowadzący Filip Łobodziński. Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa do oglądania odcinka specjalnego Xięgarni, w którym, mimo przeciwności losu, opowiemy trochę o kulturze.

Pełny przekaz Filipa Łobodzińskiego znajdziecie na jego profilu:

CZCIGODNE I SZANOWNI, XIĘGARNIA JUTRO (21 marca) WIECZOREM O 21.30Gdy wielu z nas pracuje zdalnie lub po prostu…

Opublikowany przez Filipa Łobodzińskiego Piątek, 20 marca 2020

O tym, że szykujemy coś specjalnego wspominała także Agata Passent w swoim enigmatycznym poście.

Redakcja Xiegarnia24 dziś w okrojonym składzie pracuje nad programem. Piotr na posterunku.

Opublikowany przez Agatę Passent Czwartek, 19 marca 2020