16 sierpnia 2021

Xięgarnia wraca do TVN24 w nowej odsłonie

Z wielką radością dzielimy się z wami informacją, że wracamy do stałej ramówki TVN24. Od września w sobotnie wieczory TVN24 będzie emitować nowe odcinki magazynu „Xięgarnia”. Program nabierze nieco nowego charakteru. Zmieni również nazwę.

Xięgarnia znów w TVN24

Po blisko półtorarocznej przerwie wracamy do was z nową dawką materiałów poświęconych kulturze. Xięgarnia wraca na antenę TVN24 z nową nazwą – „Xięgarnia i film”! Nasi stali prowadzący – Agata Passent, Filip Łobodziński i Max Cegielski – będą co tydzień opowiadać nie tylko o literaturze, ale również o filmach. Za reżyserię poszczególnych odcinków nadal odpowiedzialny będzie Artur Burchacki. Ponadto rozszerzone wersje odcinków będą dostępne do oglądania na stronie internetowej oraz platformie player.pl

Xięgarnia – stały punkt TVN24

Pierwszy odcinek „Xięgarni” został wyemitowany w 2012 roku. Od tamtej pory powstało przeszło trzysta odcinków, w których gościliśmy kilkaset pisarzy i pisarek oraz gości specjalnych – muzyków, sportowców, dziennikarzy, reżyserów i ludzi kultury. Ponadto rozmowom z goścmi towarzyszyły felietony autorstwa Michała Rusinka, Michała Komara, Janusza Rudnickiego i Justyny Sobolewskiej.

W kwietniu 2020 roku, z powodu wybuchu pandemii COVID-19, program Xięgarnia został zdjęty z anteny. Przez kilkanaście tygodni nowe odcinki programu, w nieco zmienionej formie, dostosowanej do wytycznych i obostrzeń, można było oglądać w serwisie TVN24 GO.

Xięgarnia – ważny punkt TVN24

Staramy się prezentować najlepsze książki w możliwie najciekawszy i zachęcający sposób. W 2019 roku, w trakcie odbywającego się w Krakowie Festiwalu Conrada, zostaliśmy wyróżnieni w konkursie PIK-owy Laur w kategorii „najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych”. Gala 11. edycji konkursu została zorganizowana przez Polską Izbę Książki.

Bardzo dziękujemy wam za wsparcie i obiecujemy, że wrócimy z jeszcze ciekawszą dawką literatury i filmu.