25 lipca 2014

„Zaczytane wakacje” w Ełku

Gośćmi finałowego wydania „Zaczytanych wakacji” będą Katarzyna Bonda i Mariusz Czubaj, czyli czołowi polscy autorzy kryminałów. „Powieści z dreszczykiem” będą głównym tematem sobotniego wydania, które emitowane będzie na żywo z Ełku o 12.10.

 

Czy jest jakaś recepta na dobry kryminał? W czym polskie powieści z dreszczykiem ustępują skandynawskim? Dlaczego podczas wakacji zaczytywać się kryminałem? To tylko niektóre pytania, które zadadzą gościom Agata Passent i Filip Łobodziński.

 

 

Autorzy programu zapytają także samych czytelników, dlaczego lubią kryminał i jakie powieści kryminalne wybierają. Sam gatunek opisze stały felietonista „Xięgarni” Michał Komar. Na koniec wydania goście i gospodarze zarekomendują swoje ostatnie literackie odkrycia. Literaturę dziecięcą i młodzieżową przybliży Aleksy Krysztofiak.

 

„Zaczytane wakacje” to kampania telewizyjna promująca czytanie w czasie wakacji. Znane postaci ze świata filmu, muzyki i sportu oraz sami pisarze zachęcają do zabrania książki na wakacyjny wyjazd. Co tydzień w sobotę z innego polskiego kurortu nadawany będzie 45 minutowy program ‚live’ w TVN 24.

 

Kampanię „Zaczytane wakacje” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.