24 października 2020

Zostań Ambasadorem Czytaj PL!

2 listopada startuje kolejna edycja Czytaj PL – największej w Polsce tego typu akcji promującej czytelnictwo. Przez miesiąc w aplikacji Woblink będzie można czytać i słuchać 12 bestsellerów całkowicie za darmo. Tymczasem wśród uczniów szkół średnich trwa rekrutacja Ambasadorów! Jak nim zostać? Szczegóły poniżej.

Zostań Ambasadorem Czytaj PL!

Jesteś uczniem/uczennicą szkoły ponadpodstawowej i chcesz promować czytanie wśród swoich znajomych? Do 28 października zgłoś się po darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów i zostań Ambasadorem czytelnictwa w swojej szkole!

Zapisy trwają na stronie: //ambasador.czytajpl.pl/

Czym jest Czytaj PL?

Czytaj PL to nawiększa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Trwa od 2 do 30 listopada.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym w 1000 szkół – być może także i w Twojej!). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

W tym roku już po raz drugi wraz z Instytutem Książki zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, aby pomogli nam promować czytelnictwo! 1000 uczniów, którzy wypełnią formularz dostępny powyżej dostanie od nas zupełnie za darmo koszulkę, na której umieszczony będzie wspomniany wcześniej kod QR.
Uczniowie, którzy okażą się najlepszymi Ambsadorami akcji, otrzymają świetne nagrody dla siebie i dla swojej szkoły!