12 października 2016

Bestsellery – wrzesień 2016

Najnowsze, wrześniowe zestawienie bestsellerów Magazynu Literackiego Książki jawi się niezwykle interesująco, głównie ze względu na dużą rozpiętość gatunkową. Znajdziemy w nim wstrząsający reportaż Kopińskiej, dwie „cegły” Robertsa, książkę kucharską polskiej Victorii Beckham – Anny Lewandowskiej, a także pozycje takich gigantów jak Charlotte Link, Katarzyna Grochola czy Stephen King. Na szczęście wśród tytułów nie ma już kolorowanek, książek do zniszczenia, wycinanek, „boom” na książki „alternatywne” już najwyraźniej minął.

bestsellery

Podium zostało zdominowane przez cykl Yoyo Moyes pt. „Zanim się pojawiłeś”. Obecność pierwszego tomu serii związana jest niewątpliwie z premierą filmu na jego podstawie, gdyż książka ujrzała światło dzienne w Polsce przeszło trzy lata temu. Na świeczniku nie mogło zabraknąć też Katarzyny Grocholi, której nowe książki tradycyjnie figurują wśród najlepiej sprzedających się w naszym kraju.

Innym czynnikiem przywracającym popularność autorom jest niestety ich śmierć, doskonale przedstawia to pojawienie się tutaj dwóch tytułów ks. Jana Kaczkowskiego oraz „najodważniejszą z dotychczasowych książek znanej satyryczki” Marii Czubaszek.

Możliwe, że kolejne pokolenie będzie miało okazja wychowywać się na powieściach J.K. Rowling!W związku z nadchodzącą premierą „Przeklętego dziecka”, kontynuacji sagi o Harrym Potterze napisanej w formie sztuki teatralnej, Wydawnictwo Media Rodzina wydało całą serię w nowej oprawie graficznej.

Od kilku miesięcy niezmiennie w czołówce znajduje się bestsellerowa powieść Pauli Hawkins „Dziewczyna z pociągu”. Podobnie jak w przypadku książki Moyes, popularności książce na pewno przysporzyła premiera filmu Tate Taylor, z Emily Blunt w roli głównej bohaterki Rachel.

Wrzesień to czas wielu znakomitych premier literackich, zestawienie październikowe może zatem wyglądać zupełnie inaczej.

Książki, o których pisał autor

Czytelnicy, tego artykułu oglądali także